676 4943 või 5663 5958 info@relk.ee
CARELi pöördosmoosi veetöötlussüsteemid on disainitud kasutamiseks humiFog multizone, MC multizone, heaterSteam ja gaSteam niisutitega. Süsteemi saab ühendada ka ChillBoosteriga aurustavaks jahutamiseks.

Kui seadet varustada kraaniveega, muudab ta selle füüsiliste/keemiliste, voolutugevuse ja surve poolest sobivate omadustega demineraliseeritud veeks, mida saab kasutada niisutites. Selle toote tugevused on toote täielikkus (veepaaki või pumbasüsteemi ei ole vaja) ja kompaktsed mõõtmed.

Mis on pöördosmoos?
See on tehnika, kus vesi puhastatakse pumbates kõrgsurvega ja sundides läbi poolläbilaskva membraani, mille poorid on väiksemad kui 0.001 μm diameetrit: enamus lahustatud ioonidest on filtreeritud membraanis, seega tootes suhteliselt puhast vett. Mineraalide eemaldamine, mõõdetud algsest mineraalide hulgast protsendina, võib varieeruda 95-99% ja isegi kõrgemale. Automaatne töötamine ja vähendatud töömaksumus (vee pumpamiseks vajalik elekter) teevad selle tehnika küllaltki levinuks. Oluline siiski teada, et pöördosmoosi süsteemid ei ole ideaalsed väga kareda vee ja/või saastatud vee töötlemiseks: nendel juhtudel, et pikendada membraani tööiga, peab vesi olema eeltöödeldud (filtreerimine, oksüdeerimine jne).

Plussid

  • Lihtne hooldus/ülespanek: veetöötlussüsteem on eelnevalt kalibreeritud lihtsaks ja kiireks käivituseks. Automaatne „loputus“ protseduur pikendab membraani eluiga ja vähendab hooldusvajadust
  • Säästmine: kasutades mitmeastmelist tsentrifugaalpumpa, veekäitlussüsteem teeb pöördosmoosi vee õige surve ja voolutugevusega ilma võimenduspumbata ja paisupaagita
  • Maksimaalne hügieen: veetöötlussüsteem toodab pöördosmoosi vett ainult juhul kui niisuti seda küsib, vältides nii vee varumist. Vett töödeldakse ka ultraviolettdesinfitseerimissüsteemiga.